Skip to content Skip to footer

Sinilind

2023

Fotograaf Robert Markus Liiv
Stilist Heliise Jõepera
Assistent Greete Saar
Modellid Oliivia ja Joanne
Aitäh Pärnu Jahtklubi

Moodboard  

Kui loojangul päev, ma mõttesse jään –
otsima rändan üht sinilindu sel ööl.
Ei uinuda saa, sest unelmais ma
sinuga lendan, mu sinilind, koos sel ööl.

Seal kujutlustiib meid kohtama viib
saabuvaid aegu…
Mis teeksin küll ma, kui tõesti sa
tuleksid praegu?

(Raimond Valgre)

armastuse ja unistuse allikate tabamatus. Tõesti, mis teeksime siis, kui unistuste sinilind ühtäkki olekski meie kõrval või peos. Siis tuleks meil elada tüütus argipäevas. Elu argipäevasuse aga just ülendabki liikumine täiuse poole. Selle liikumise algtungid omakorda on igatsus ja lootus. Neid ei tohi me kaotada, sest siis kaotaksime ka iseenda. (Rein Veidemann)

Ilu elab. Eput päev moeshow 2023 Liival, Muhus 01.07.2023

Pöi

2021

Editorial in collaboration with
Photography by Kevin Pineda
Assisted by Martin Tonts / Nele Kont
Styling by Kristin Liias
MUAH by Maie Jaomaa and Lys Pirsont
Models: Irma and Kathleen @System models
Jewelry: Sigrid Kuusk

Moodboard  

Pöi kollektsioon esindab pärimusainese uurimist, selle kaasaegsesse ja kantavasse vormi toomist läbi autori loomingu ning juurte.

Kollektsiooni inspiratsiooniks on Pöide kihelkond, kust on pärit autori esivanemad.

Ainest andsid nii Pöide rahvariided – naiste särgitikandilt on saadud värvid, rõivastelt nii vormi kui lõikelised ideed – kui Eesti üks vanimaid kiviehitisi, tuntud kultuurimälestis Pöide kirik oma detailide ning olustiku poolest. Väga põnevaks ja inspireerivaks leiuks muuseumikogudest osutus Pöidest pärit pulma õllekann ruumiliste lehe- ning põletatud risti-motiividega. Rist ilustas ka endist Pöide valla vappi.

Ülerõivaste 100% villased kangad on ostetud kolimisjääkidena, teised kollektsioonis kasutatud kangad on naturaalse koostisega lina, lina ja viskoosi segu ning ramjee. Messingist litrid ning ristidetailid on käsitööna valmistatud kohalike meistrite poolt.

Mustri- ja materjalimängudest saab rohkem lugeda kuuest facebooki tehtud valmimiseprotsessi postitusest https://www.facebook.com/TeeleKoelDesign.

*Pöi – Pöide kihelkonna lühend

OmaMood 2021 moefilm
OmaMood 2021
Anne&Stiil publikulemmik
Pöi catwalk esitlus Kuressaare keskväljakul 03.07.2021
Pöi moefotonäitus Saaremaa Kunstistuudios 22.07-06.09.2021
Pöi editorial Häppeningis 17.08.2021
Pöi moefotonäitus
 Rotermanni 14 19.10-29.11.2021
Tallinn Fashion Week’21 catwalk esitlus Kultuurikatlas 22.10.2021
Pöi editorial Mood ajakirjas 22.05.2022
Ilu elab. Eput päe moeshow 2022 Liival, Muhus 02.07.2022 

Denim Dream 25

2019

Fotograaf Lilika Võsu
Modell Marie

Moodboard  

2019 aastal tähistas Denim Dream oma 25ndat tegutsemisaastat suurejoonelise sünnipäevapeoga Saku Suurhallis. Denim Dream’i brändi disaineritele anti selleks puhuks vabad käed ning võimalus oma loomingut suurel laval esitleda.

Teele loodud DD25 kollektsioon soovib edasi anda DD olemust pidulikumas võtmes. Rõhku on pandud brändile iseloomulikele märksõnadele: naiselikkus ja lendlevad kleidid, nooruslikkus, teksa. Kokku on sobitatud trendikas bomberjaki lõige ning kaharad seelikud, seksikas lõhik ning õlapaelad, volangid ja voldid, igapäevane t-särk ning külluslikult denimit. Teksat kaunistavad suures formaadis tikitud DD logod. Kollektsioonist ei  puudu ka couture’ilik käsitöö: valgele tüllkangale on ükshaaval peale õmmeldud dekoratiivsed mahtu andvad kaunistuselemendid – täpselt välja arvutatud, paigutatud ning kinnitatud.

Kollektsiooni kangad olid teksale vastanduvalt luksuslikud ning täiendasid üksteist ideaalselt. Värvid pigem helged ja värsked.

Pikka lendlevat maani kleiti kandis õhtujuht Eda-Ines Etti.

Denim Dream 25 Saku Suurhallis lühivideo

 

Üüke

2018

Fotograaf Sigrid Järv
Modellid Anastasia ja Johanna

Moodboard  

Rahvariideid on kombeks kanda pidulike ja tähtsamate sündmuste puhul. Kollektsioon „Üüke“ on loodud pidulikus kaasaegsemas võtmes EV100 puhul sidumaks kunagisi traditsioone nüüdisajaga.

Üheks põhijooneks on vöödega kokku tõmmatud neidude pihad, nagu tõmmati seelikud tugevasti ümber piha kirivöödega, et oleks rohkem jõudu raskeid talutöid teha. Kirivöödest on saadud inspiratsiooni ka mustrite loomisel, muidugi omas võtmes.

Teksapüksid ei puudu tänapäeval kellegi riidekapist. Aga tahes-tahtmata need kuluvad ja tuleb asendada uutega. Et vahva, aga ka populaarse materjali eluiga pikendada, on kantud teksad saanud kollektsioonis uue elu triibuseeliku ning paljude lilleõite näol.

Üldine värvigamma on otseselt mõjutatud Sandra Urvaku fotost “Käina neiu paastu riietes”

*Üüke – Karksi kandis vöö / kirivöö

Estival 2018EV100 gala Stockholmi raekojas

Nurm

2016

Fotograaf Gregor Jürna
Modellid Malviki (MJ Models) ja Paula Marie (ICON)
Soengud: Mariliis Tamm

Moodboard  

nurm ‹-e 22› ‹s›

  1. 1.põld, väli, kus külvikorra järgi kasvatatakse mingit vilja v. kultuurheina.Teeäärsele nurmele külvatakse sügisel rukis, see nurm läheb rukki alla. Kaks nurme on põldheina all. Olime nurmel rukist lõikamas, ristikheina kokku panemas. Talgulised tulid nurmelt lina kitkumast.
  2. 2.aas, (kuiv) rohumaa.Lapsed korjavad nurmel lilli. *Seal ehitame enestele rõõmsa onni rõõmsale, päevapoolsele nurmele ..  Tuglas.

allikas: [EKSS] “Eesti keele seletav sõnaraamat”

Viljapõld – on see ainult nurm, kus toodetakse toiduaineid, või on see maailm täis saladusi? Pealtnäha üksluine viljapõld peidab endas aga nii viljadžunglit latvades kui ka üllatavalt mitmekesist elu maapinnal ja ka mulla all. Suvisel ajal haaravad sametiselt lainetavad viljapõllud end lummatult imetlema, järgmisel hetkel sinavad nad rukkililledest ja kutsuvad möödujaid peatuma pakkudes ohtralt silmailu. Vili annab meile peamise toidulaua – võib öelda, et on eestlasele kui maapealne kuld.

Kollektsioon „NURM“ on inspiratsiooni saanud Eesti viljapõlludest. Kasutatud on rukkilille motiive nii laserlõikuse kui prindi kujul ning viljateri nii prindina kui ka kaunistusteks. Erilise efekti annavad aga päris teraviljataimed, mis on kasvatatud riiete ning aksessuaaride külge. Teiste seas võib materjalidest esile tuua karmi linase, mis juba ise lõhnab kui viljaait. Teemalt on kollektsioon eestlaslik, rõhutades inspiratsiooni saamist oma kodumaast.

Nurm esitlus ERKI moeshowl 2016

Warmth of Heritage

2015

Fotograaf Evelyn Mikomägi
Modell Gristelle-Hanna (Living Models)
MUAH Maret Ubaleht
Jalatsid River Island

Moodboard  

Kollektsioon „Warmth of Heritage“ on inspireeritud Muhu naiste käsitööoskusest, mis tulevad kõige paremini esile kui vaadata Muhu rahvarõivaid – väidetavalt ühed ilusaimad Eestis. Võib tunduda, et tolleaegsed rahvariide komplektid on kõik ühesugused, ent iga pluus või põll on ainulaadne oma tikandite ja detailide poolest ning peegeldab tema valmistaja fantaasiat ja oskuseid. See käsitöömeisterlikkus pärandatakse edasi põlvest põlve oma järeltulijatele, mis hoiab põlvkondi omavahel seotuna ja ei lase traditioonidel hääbuda.

Kollektsiooni kavandades kasutas autor lapse proportsioone, mis said hiljem kohandatud täiskasvanu omadele, mis tekitas rõivastele uued huvitavad vormid.

Värvid on inspireeritud Muhu pärandesemetelt. Huvitavaid ja erksaid värvikombinatsioone julgustasid kasutama ka Konrad Mägi ja Nikolai Triigi maalid.

Kollektsioonis on hoitud lihtsamat joont, oli ju vanastigi elu lihtne – inimesed olid vaesed ja neil polnud palju.

Materjalid on peamiselt pehmed ja soojad, nagu Muhu vanaema kallistus.

Warmth of Heritage esitlus ERKI moeshowl 2015 – žürii eripreemia

Beyond the Horizon

2015

Fotograaf Maris Mägi
Modell Eva
MUAH Teele Koel

Moodboard  

Kollektsiooni idee sai alguse 15.-16.sajandi Portugali maadeavastajate lugudest  kuna autor tutvus Portugalis elades lähemalt sealse kultuuriga. Kollektsioon on loodud noorele eksperimenteerivale kandjale, kellele meeldib pigem minimalistlik riietumisstiil.

Ookean on alati eksisteerinud peites endas palju müsteeriume, kihte, varandusi, saladusi ja palju muud. Oma jõudu näidates võib ookean olla karm ja ohtlik, kuid peale tormi võib temast leida ilu ja rahu. See võib uputada laevu ning hukutada inimesi koos sellega, kuid on võimeline looma uusi rannajooni ning vormima kaunist ajupuitu.

Kui mehed olid merel pidid maale jäänud naised endi eest ise seisma. Inspiratsioonina on uuritud tolle aja kuningannade rõivastust.

Siluetid on mõjutatud ajalooliste kostüümide poolt, kuid on kaasaegse lähenemisega. Tume värvipalett tuleneb Portugali Isabeli ning Portugali kuninganna Aragoni Maria maalidest. Voodrid peidavad aga rõõmsamat emotsiooni laineliste õmblusservade ning erksa roosa ning kollase värvi näol. Valitud kangad annavad edasi siidist ja peegeldavat pinda satiini näol, mida täiendavad karvased ning paksemad kangad.

“Beyond the horizon” tundub väliselt tume ja karm, kuid peidab endas palju värvilisemaid detaile kui esmapilgul tundub.

Beyond the Horizon esitlus Antoniuse moeetendusel 2015

Öölane

2012

Fotograaf Valmar Voolaid
Modellid Kadri ja Pia-Lotta
MUA Jane Sõrm

Kollektsioon Öölane
…ehk öös on asju. Kui saabub pimedus ja enamik meist uinub, tärkab magavale silmale nähtamatu maailm. Muinasjutuline, salapärane, kaunis, müstiline ja samas veidi hirmutav pimedus… öö… uni… fantaasiad, rahu, harmoonia, tundmatus… lase end sel kanda… unelõng koob end jutuks, tikib valmis kaunid mustrid… lendle, ole vaba, sest öös on asju!

*Öölased (Noctuidae) on putukate sugukond liblikaliste seltsis. See on väga suur sugukond, milles on kokku umbes 25000 liiki. Nad on öise aktiivsusega.

Euroopas elab öölasi 1104 liiki, Eestis 341 liiki.

Öölane esitlus MoeP.A.R.K. 2013

King of Uganda

2011

Fotograaf Maris Mägi
Modellid Signe ja Hedi
MUA Nora Nurk
Soeng Teele Koel

Sõnal „king“ on siin kaks tähendust: eesti keeles kontsaga jalanõu, inglise keeles kuningas. Võttes aluseks esimese, siis tuleks pealkirjast välja lugeda, et tegemist on jalanõuga Ugandast. King tähendab otseselt seda, et kollektsiooni põhirõhk on kingadel, kuna 2 paari on autori poolt ostsast lõpuni ise tehtud. Teiseks viitab nimi Ugandale ja üldiselt võttes Aafrikale, kuna kollektsioonis võib tunda kerget maiku Mustast mandrist.

Kollektsiooni tegemiseks osteti kõigepealt kangad ning alles siis hakkasid ideed kujunema. Esmalt sai välja valitud oranž villane kangas, mis võimaldas rahvarõivastest inspireerituna proovida plisseerimist. Selle kõrval on kasutatud punast ning helekollast pitsi, pruuni villast kangast, tumesinist ning lillemustriga pruuni õhulisemat kangast. Ehted on valmistatud puupärlitest ning kingad ja kotid 3 eri tooni nahast. Lisaks kuldseid neete ning sisalist köit.

King of Uganda esitlus Look Kool 2011 – II koht
King of Uganda esitlus MoeP.A.R.K 2012

Kirke

2010

Fotograaf Maris Mägi
Modellid Signe ja Meeri
MUAH Teele Koel

Soov uurida veidi meie kultuuripärandit ning see, et me teame, kes me oleme, peaks igale eestlasele ainult kasuks tulema. Kollektsiooni loomisel on inspiratsiooni saadud etnoteemaga tutvudes.

Kollektsioonis on kombineeritud linaseid kangaid taimselt pargitud naha kui punase, tumerohelise ning pruuni sametiga. Nahale on põletatud Pöide muster ning erinevat värvi nahku on punutud kahte sorti paeladeks. Nahast on samuti valmistatud nööbid varrukate äärtes ning nö pool-pastlad, mis lasevad modellidel käia vaid kikivarvukil. Lõigete poole pealt on rohkem omaloomingut kui rahvariiete mõjutusi. Terviku moodustavad aga ka muusikavalik ning modellide rõõmsad näod ja tütarlapselik olek.

Kirke esitlus Look Kool 2010 – Grand Prix
Kirke esitlus MoeP.A.R.K. 2011

Teele Koel © All Rights Reserved